Vyberte stránku

Primalex Fortissimo Color Jazz představuje inovativní řadu interiérových nátěrů, které spojují moderní design s vysokou funkčností. Světle zelený odstín přináší do každého prostoru svěžest a eleganci. Tento nátěr je navržen tak, aby splňoval nejvyšší požadavky na kvalitu a odolnost v moderních interiérech.

Charakteristika a Vlastnosti

Primalex Fortissimo Color Jazz je omyvatelný a otěruvzdorný vnitřní nátěr se zamatově matným vzhledem, který dodá každému interiéru osobitý a moderní design. Pyšní se výbornou krycí schopností a vysokou paropropustností. Jeho mechanická odolnost je zařazena do třídy 2 dle STN EN 13 300, což z něj činí jeden z nejkvalitnějších ready mix nátěrů značky Primalex.

Díky své vysoké mechanické odolnosti je vhodný i na povrchy, kde může docházet k občasnému kontaktu s vodou nebo párou. Běžně je tak možné použít navlhčenou houbu k odstranění nečistot bez rizika poškození nátěru.

Doporučené Použití

Tento nátěr je určen na malování stěn a stropů minerálních omítek a sádrokartonových příček. Je ideální nejen pro obytné interiéry, ale také pro prostory, které jsou velmi frekventované a více namáhané. Primalex Fortissimo Color Jazz je vhodný pro:

  • Koupelny
  • Dětské pokoje
  • Kuchyně
  • Reprezentativní prostory
  • Obývací prostory
  • Kanceláře
  • Prodejní prostory
  • Chodby

Složení

Primalex Fortissimo Color Jazz je vodná suspenze vápenců, titanové běloby, organické disperze, barevných pigmentů a chemických aditiv. Báze Z a Z2 neobsahují titanovou bělobu.

Čtěte také: Primalex Beton Efekt – Kompletní recenze

Technické Parametry

Níže uvedená tabulka shrnuje klíčové technické parametry nátěru Primalex Fortissimo Color Jazz:

Parametr Hodnota
Objemová hmotnost (kg/l) 1,40 - 1,46
Odolnost proti otěru za mokra (třída dle STN EN 13 300) 2
Odolnost proti mytí a drhnutí (cykly) min. 5000
Přídržnost na betonu (MPa) min. 1,0 - 1,78
Ekvivalentní dif. tloušťka sd (m) max. 0,02 - 0,14
Obsah těkavých látek (%) max. 40 - 42,5

Vydatnost a Aplikace

Vydatnost nátěru se pohybuje v rozmezí 9-11 m²/kg v jedné vrstvě a závisí na typu podkladu. Doporučuje se aplikace ve dvou vrstvách. Doba schnutí závisí na teplotě a savosti podkladu.

Aplikace je možná pomocí:

  • Štětce
  • Stříkání
  • Válečku

Ředění

  1. vrstva: max. 15 % vody (t.j. max. 0,15 l na 1 kg barvy, podle nasiakavosti podkladu)

Příprava Podkladu

Pro dosažení optimálních výsledků je klíčová správná příprava podkladu. Podklad pro nátěr musí být soudržný. Nelze použít na stěny, ze kterých v důsledku vzlínání nebo prosakování vlhkosti odpadává nátěr nebo omítka. Nové omítky musí být vyzrálé minimálně 28 dní (někdy až 4 týdny).

Před vlastním malováním je nutné zbavit stěny a sádrokartonové desky prachu. Silnější vrstvy starých nátěrů je třeba oškrábat a případné mastnoty omýt mýdlovým roztokem. Nové stěny, sádrokartonové desky a slabší vrstvy starých nátěrů se penetrují (zpevní) Primalex Hloubkovou penetrací nebo Primalex Univerzální penetrací podle návodu k použití.

Čtěte také: Průvodce aplikací Beton Efektu od Primalexu

Balení

Primalex Fortissimo Color Jazz je dostupný v plastových obalech o objemech 1 l, 3 kg, 4 kg, 5,6 kg, 7,5 kg, 15 kg a 40 kg.

Čtěte také: Betonový efekt snadno a rychle s Primalexem

tags: #primalex #fortissimo #color #jazz #svetle #zelena

Oblíbené příspěvky: