Vyberte stránku

Zámková dlažba DITON PARKETA je vibrolisovaný výrobek, který je vyráběn kombinovaným účinkem vibrace a přítlaku, při kterém je ve vibrolisu zpracovávána zavlhlá betonová směs na bázi cementu a plniva (kameniva) modifikovaná ekologicky nezávadnými zušlechťujícími přísadami. Pro dosažení vysokých užitných vlastností a zejména požadovaných estetických i vizuálních hledisek se betonové výrobky vyrábí jako dvouvrstvé - tzn. s nášlapným a jádrovým betonem. Tato zámková dlažba si drží své pevné místo mezi stálicemi. Čisté linie, jednoduchý tvar a hladký povrch z ní dělají ideální volbu pro široké spektrum projektů - od historických rekonstrukcí až po moderní městskou dlažbu. Její ostrý, elegantní design zůstává nadčasový - hodí se k moderní architektuře i ke klasickému stylu. Její největší výhodou je rychlá a snadná pokládka, která šetří čas i náklady.

Využití a rozměry zámkové dlažby PARKETA

Venkovní betonová dlažba PARKETA je naprosto ideálním způsobem, jak vyřešit nejrůznější druhy cest, chodníků či komunikací. Tato zámková dlažba se hodí jak k domu, tak do zahrady, na pěší zóny i na plochy s větší zátěží. DITON zámková dlažba PARKETA je vyráběna ve třech velikostech, které se od sebe liší výškou. Vybírat můžete z rozměrů 20 x 10 x 4 cm, 20 x 10 x 6 cm a 20 x 10 x 8 cm.

Zámková dlažba PARKETA 20 x 10 x 4 cm

Moderní betonová dlažba s výškou 4 cm je ideální pro pěší komunikace, jako jsou chodníky, nástupiště či terasy. Dlažba PARKETA 4 je určena pro zpevněné plochy, jako jsou chodníky, terasy, okolí rodinných domů, pěší stezky, chodníky v zahradách apod. Dlažební prvky nejsou určeny na pojezd vozidel dle EN 1339:2003. Je pochozí a nelze ji hutnit vibrační deskou - provede se pouze zaspárováním dlažby.

  • Rozměr: 20 x 10 x 4 cm
  • Spotřeba: 50 ks/m2
  • Maximální množství na paletě: 864 ks
  • Povrch: Standard
  • Určení: Pochozí

Zámková dlažba PARKETA 20 x 10 x 6 cm

Dlažbu PARKETA s výškou 6 cm pak využijete pro všechny nemotoristické komunikace, na terasy, cyklostezky či do parků. Dlažba PARKETA 6 je vhodná pro místa s nízkým a středním dopravním zatížením, jako jsou místní komunikace, chodníky, cyklistické stezky apod. - EN 1338:2003. Je pojízdná do 3,5 t.

Zámková dlažba PARKETA 20 x 10 x 8 cm

A nejvyšší dlažbu s výškou 8 cm pak oceníte i na plochách pro motoristy, na průmyslových plochách a ve všech oblastech, kde je potřeba velké zatížení. Dlažba PARKETA 8 je určena pro místa s vysokým dopravním zatížením, čerpací stanice pohonných hmot, parkovací plochy, zastávky MHD apod. dle EN 1338:2003. Je pojízdná nad 3,5 t.

Čtěte také: Vlastnosti a využití stínící tkaniny na plot

Vlastnosti zámkové dlažby DITON PARKETA

  • Povrch standard
  • Vibrolisovaná dvouvrstvá betonová zámková dlažba
  • Hrana nášlapné plochy je opatřena fazetou
  • Distančníky nezasahují do nášlapné plochy dlažebních bloků
  • Vysoká pevnost
  • Mrazuvzdornost a odolnost proti působení vody a chemických rozmrazovacích látek
  • Odolnost vůči obrusu
  • Odolnost proti smyku/skluzu
  • Dlouhodobá životnost
  • Snadná a rychlá pokládka nevyžadující speciální technologie
  • Jednoduchá opravitelnost poškozené dlážděné plochy

Impregnace DITON AQUASTOP PROTECT

Společnost DITON používá k ošetření betonu impregnaci DITON AQUASTOP PROTECT (DAP), kterou sama vyvinula. Ošetření impregnací DAP není pouze povrchové, ale je přímo obsažené v celé nášlapné vrstvě dlažby. Výrobky s aplikovanou hloubkovou impregnací vykazují velmi malou přilnavost, takže se na nich příliš nedaří nečistotám, nanášeným běžným používáním. Prachové částice, pyl, stopy biologického materiálu v podobě hub, mechů či lišejníků mají minimální šanci na uchycení, a pokud k němu přece jen dojde, běžnou očistou se jich snadno zbavíte.

Barevné varianty a design

Zámková dlažba PARKETA je vyráběna v různých barevných kombinacích, za pomoci různých colormixů a DE LUXE povrchů můžete vytvářet elegantní a příjemné variace. V nabídce je v pěti odstínech: Přírodní, Červená, Antracit, Písková a Bílá, které lze libovolně kombinovat a vytvářet tak neotřelé kompozice. Betonová zámková dlažba DITON PARKETA v exteriéru umí vytvořit charakteristickou skladbu, která vyvolává pocit tepla, pohodlí a harmonie. Její využití nemá hranic. Elegantní a příjemné variace vytvoří venkovní dlažba v zahradách, parcích stejně tak dobře jako v případě pěších komunikací či cyklostezek.

Parametry zámkové dlažby PARKETA 20x10x4 cm
Číslo výrobku Rozměr Spotřeba Max. množství na paletě Povrch Typ
5267901 20 x 10 x 4 cm 50 ks/m2 864 ks Standard Pochozí

Čtěte také: Proč si vybrat hnědou stínící tkaninu?

Čtěte také: Hnědá zámková dlažba: Průvodce

tags: #hneda #zamkova #dlazba #20x10x4 #informace

Oblíbené příspěvky: