V tomto přehledu se zaměříme na širokou škálu odborných seminářů, školení a novinek v oblasti stavebnictví, energetiky, úpravy vody a dalších souvisejících technických oborů. Dotkneme se také osobnosti Vladimíra Franze.
Osobnost Vladimíra Franze
Prof. JUDr. Vladimír Franz se narodil 25. května 1959. Současně s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy soukromě studoval malbu, skladbu, dějiny umění a dějiny hudby. Studium práv sice úspěšně dokončil, nikdy se však této profesi nevěnoval; bez formálního vzdělání a členství v patřičných organizacích pro něj bylo velmi složité prosadit se jako umělec, nejprve proto pracoval v učňovském školství. Čtyři roky stál Vladimír Franz v čele akademického senátu AMU, jako pedagog působil rovněž na Fakultě výtvarných umění. Vedle tvorby scénické a filmové hudby se intenzivně věnuje i tvorbě volné, je autorem dvou oper; rozsáhlé dílo vytvořil rovněž jako malíř. Vladimír Franz bude kandidovat na post prezidenta České republiky v prezidentských volbách v roce 2013.
Semináře a školení v oblasti úpravy vody a bazénové technologie
Témata semináře jsou tentokrát zaměřena na nejdůležitější otázky a aktuality, které se týkají chlorových provozů, technologie úpravy vody, rekonstrukcí bazénů a bazénové technologie.
Klíčová témata:
- Půlroční zkušenosti s novými chlorovými nádobami a ventily
- Bezpečnostní opatření v chlorových provozech
- Potravinářský chlornan sodný pro desinfekci pitné vody
- Výroba a dávkování chlordioxidu jako alternativa k chlorové desinfekci
- NOVINKA! MaR desky JESCO pro automatické měření a regulaci kvality bazénové a pitné vody včetně dávkování příslušných chemikálií
- NOVINKA! Představení nové generace vakuových chlorátorů JESCO s ještě vyšší mírou spolehlivosti, bezpečnosti a bezobslužným provozem
- NOVINKA! Nerezové bazény a široké možnosti jejich barevných úprav za pomocí nanotechnologie při nulovém navýšení ceny realizace
- Informace o nabídce celoročního profesionálního servisu technologií pro úpravu vody a bazénových areálů
Semináře zaměřené na energetickou náročnost budov
Tematický kurz je zaměřen na problematiku stanovení energetické náročnosti budov a vystavení průkazu energetické náročnosti budov podle současných legislativních požadavků. Kurz obsahuje praktické zaškolení do zpracování průkazu energetické náročnosti, kde v počítačové učebně s 10 pracovišti bude na konkrétním příkladu probírán způsob zadání a interpretace výsledků požadavků na hodnocení energetické náročnosti budov podle požadavků vyhlášky č. 148/2007 Sb. Lektory kurzu jsou zpracovatelé výpočetního nástroje pro hodnocení energetické náročnosti budov. Kurz je určen pro energetické auditory, autorizované osoby, projektanty a odbornou veřejnost se zájmem o hodnocení energetické náročnosti budov. Kapacita kurzu je omezena pro max. 10 účastníků na jeden termín, v případě obsazení termínů budou vypsány další termíny praktických školení.
Dále se hlavní téma přednášek semináře bude zaměřeno na novinky ve výpočetních programech pro komplexní návrhy zařízení v oblasti techniky prostředí a na informace o programu pro hodnocení energetické náročnosti budov podle EN. Seminář je zařazen do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT - 1 akreditační bod.
Čtěte také: Článek o Vladimíru Šiškovi a Sboru dobrovolných hasičů Doubravy
PHPP (Passivhaus Projektierungs Paket)
PHPP (Passivhaus Projektierungs Paket) je celoevropsky nejčastěji používaný nástroj na plánování, optimalizaci a posuzování energetické bilance pasivních domů. Pro správné navrhování a posuzování parametrů pasivního domu je nezbytné provést výpočet tepelných ztrát a zisků objektu. Běžně používané výpočtové postupy nejsou pro hodnocení dostatečně přesné, protože se výsledky v případě pasivních domů značně liší od skutečnosti. Pro výpočet a plánování je vhodné používat program Passivhaus Projektierungs Paket (PHPP), který vyvinul Passivhaus Institut a neustále ho aktualizuje na základě výsledků z prováděných měření, simulací a výzkumných projektů. Výuka bude probíhat na české verzi programu PHPP 2007 CZ. Pro účast na semináři je nutná znalost základních principů návrhu pasivních domů a uživatelská znalost práce s programem MS Office (OpenOffice). Seminář je zařazen do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT. Přednášející: Martin Doležal.
Semináře zaměřené na vytápění a chlazení
Dovolujeme si Vás pozvat na seminář společností Oventrop a Ponast, který je určen pro projektanty, provozovatele, technické pracovníky v oblastech vytápění, centralizovaného zásobování teplem, teplárenství, zdravotních instalací a průmyslových procesů. Hlavní body semináře: solární technika, vytápění peletami, cirkulace TUV, systémové prvky pro vytápění a chlazení. Seminář je zařazen do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT a je ohodnocen 1 akreditační bodem.
Dovolujeme si Vás pozvat na odborný seminář společností Grundfos, Rehau, Stiebel Eltron a Ostaco. Odborné přednášky těchto společností doplní příspěvek Ing. Jiřího Matějčka, CSc. na téma "Hluk v otopných soustavách" a "Vliv kombinací různých kovových materiálů na znečišťování otopné soustavy". Seminář je zařazen do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT - 1 akreditační bod.
Přednášející představí také sortiment a novinky v podlahovém vytápění, topenářských armaturách a kotlových sestavách, čerpací technice, komponentech pro úpravu vod a ucelené řadě kotlů. Jako host vystoupí Ing. František Plecháč na téma "Novela zákona o hospodaření energií - uplatnění směrnice o ekodesignu".
Školení a informace o tepelných čerpadlech
Společnost PZP Komplet a.s. si Vás dovoluje pozvat na školení pro projektanty a realizační firmy. Školení bude zaměřeno na projektování a instalace systémů s novými tepelnými čerpadly, dále budou představeny novinky ve výrobním programu firmy.
Čtěte také: Váš osobní trenér Vladimír Štuka
Asociace pro využití tepelných čerpadel vyhlašuje pro rok 2008 Certifikační kurz EU-CERT.HP, který se bude konat ve Střední polytechnické škole Brno, Jílová 36g. Ve škole je zajištěno ubytování a stravování.
Semináře zaměřené na fotovoltaiku a zateplování
EkoWATT Vás zve na odborný seminář o přípravě záměru výstavby fotovoltaické elektrárny a jeho ekonomickém vyhodnocení. Jak může fotovoltaická elektrárna vypadat? Kde ji postavit? Jak postupovat? Lze získat dotaci?
Chcete se dozvědět více o právě vyhlášených dotací na zateplování rodinných domů a výměnu oken? Přijďte dne 22. dubna 2009 na náměstí Přemysla Otakara II. Posluchači semináře budou seznámeni s programen a technickými požadavky na výměnu oken s novými trendy v oblasti zateplování, stavební chemie, fasádních barev atd. Seminář je zařazen do programu celoživotního vzdělávání členů komory ČKAIT a je určen pro širokou stavební odbornou veřejnost projektantů, investorů a je hodnocen jedním bodem v rámci programu celoživotního vzdělávání členů komory ČKAIT.
Inovace ve stavebnictví a stavebních materiálech
V programu budou představeny novinky a systémy sanací betonových a zděných konstrukcí. V programu budou představeny novinky střešních a hydroizolačních systémů. Dále budou představeny modely konstruování dřevěných konstrukcí, bezpečnost dřevěných staveb z hlediska požární problematiky a další technologie a prvky dřevěných konstrukcí. Odborný garant semináře je Doc. Ing. Alois Materna, CSc., MBA. Seminář se koná ve spolupráci s komorou ČKAIT, ČSSI, SPS a za podpory Stavebních veletrhů v Brně.
Zveme všechny zájemce, kteří chtějí získat detailní informace o komínovém systému EFFE DUE. Seminář je ZDARMA a je otevřen pro projektanty, stavební firmy a prodejce stavebních materiálů. Po absolvování semináře budete zařazeni mezi autorizované prodejce, projektanty nebo montážní firmy a získáte rovněž nadstandardní výhody pro celý následující rok! Svoji reservaci potvrďte na telefonu 323 672 701-3, nebo 602 153 372 - paní Svobodová.
Čtěte také: Nabídka a služby stavebnin Vladimír Tuza Dražkovice
Software pro projekční praxi
Seznamte se s novými verzemi produktů AutoCAD Architecture 2009, Revit Architecture 2009 a AutoCAD Civil 3D 2009. Seznámíte se s novými možnostmi a klíčovými vlastnostmi těchto nových verzí CAD aplikací a s jejich přínosy pro projekční praxi. Představíme i návazné aplikace pro prezentace projektů, pro elektronické publikování a připomínkovací procesy i možnosti řešení správy projekčních dokumentů.
Další semináře a konference
- Mezinárodní konference Intelligent buildings 2009 ve spolupráci s Českomoravskou elektrotechnickou asociací, ČVUT a BVV Brno. Konference se koná 21. dubna 2009 v Brně.
- Seminář o nové strojní směrnici: Na semináři získáte informace o tom, co v praxi nová strojní směrnice přinese, jakým způsobem zajistit bezpečný provoz strojů a jak vyrábět a dovážet stroje, které splňují všechny legislativní, technické požadavky a hlavně požadavky zákazníka na jejich bezpečnost.
- Seminář pro členy bytových družstev a SVJ 15.
- Ekologické veletrhy Brno patří k největším veletrhům ve střední a východní Evropě se zaměřením na vodní hospodářství, nakládání s odpady a ochranu všech složek životního prostředí.
Zapojené firmy a organizace:
- REHAU, CIAT, EKOEFEKT, 4T, CZ - ELEKTRONIKA, VELUX Česká republika
- REMMERS CZ, HELUZ cihlářský průmysl, TART, BEAM ČR, WIENERBERGER cihlářský průmysl, PRESBETON NOVA, GAPA MB, XELLA CZ
- SANITEC, LICON HEAT, VAILANT GROUP CZECH, ALCA PLAST, RUBIDEA CZ, ELEKTRODESIGN VENTILÁTORY, J.T.O. Systém
- CPJS POLSKO, WIENERBERGER cihlářský průmysl, BETONOVÉ STAVBY - GROUP, DOBIÁŠ
- RD RÝMAŘOV, AKASTAV, ABEX Substráty, TP EUROokna, MTM Bezuchov, VŠB TU Ostrava, MSDK
- Dörken s.r.o., ACO, Premix
Tabulka přehledu seminářů a jejich zaměření
| Název/Téma semináře | Hlavní zaměření | Akreditační body ČKAIT | Cena (Kč) |
|---|---|---|---|
| Chlorové provozy a technologie úpravy vody | Nové chlorové nádoby, bezpečnost, chlornan sodný, chlordioxid, MaR desky JESCO, vakuové chlorátory JESCO, nerezové bazény. | Není uvedeno | Vstup volný (registrace) |
| Energetická náročnost budov (kurz) | Stanovení energetické náročnosti, průkaz energetické náročnosti dle vyhl. č. 148/2007 Sb., výpočetní nástroje. | Není uvedeno | 7 290 (veřejný sektor 4 590) |
| PHPP (Passivhaus Projektierungs Paket) | Plánování, optimalizace, posuzování energetické bilance pasivních domů, výpočet tepelných ztrát a zisků. | Ano (celoživotní vzdělávání) | Není uvedeno |
| Oventrop a Ponast (vytápění, TUV, chlazení) | Solární technika, vytápění peletami, cirkulace TUV, systémové prvky pro vytápění a chlazení. | 1 bod | Není uvedeno |
| Grundfos, Rehau, Stiebel Eltron, Ostaco (hluk v otopných soustavách) | Hluk v otopných soustavách, vliv kombinací kovových materiálů na znečišťování. | 1 bod | Není uvedeno |
| PZP Komplet a.s. (tepelná čerpadla) | Projektování a instalace systémů s novými tepelnými čerpadly, novinky ve výrobním programu. | Není uvedeno | Není uvedeno |
| EkoWATT (fotovoltaické elektrárny) | Příprava záměru výstavby, ekonomické vyhodnocení, umístění, postup, dotace. | Není uvedeno | Není uvedeno |
| Novinky v CAD aplikacích (AutoCAD, Revit, Civil 3D) | Nové verze produktů, možnosti, klíčové vlastnosti, přínosy pro projekční praxi, správa dokumentů. | Není uvedeno | Není uvedeno |
| Zateplování rodinných domů a výměna oken | Dotace, technické požadavky, nové trendy v zateplování, stavební chemie, fasádní barvy. | 1 bod | Není uvedeno |
| Komínový systém EFFE DUE | Detailní informace o systému, autorizace prodejců, projektantů, montážních firem. | Není uvedeno | ZDARMA |
| Novinky ve výpočetních programech a technice prostředí | Komplexní návrhy zařízení, hodnocení energetické náročnosti, podlahové vytápění, armatury, kotle, čerpací technika, úprava vod. | 1 bod | Není uvedeno |
| Moderní dřevěné konstrukce | Konstruování dřevěných konstrukcí, požární problematika, technologie a prvky. | 1 bod | Není uvedeno |
tags: #franc #vladimir #cemix #informace
