Vyberte stránku

Při stavbě či rekonstrukci je výběr správného stavebního materiálu klíčový. V Letohradě a okolí naleznete několik firem, které nabízejí široký sortiment stavebnin, včetně různých typů polystyrenu pro zateplení. Tento článek poskytuje přehled dostupných produktů a prodejců v regionu.

Fasádní polystyren Styrotrade styro EPS 70F

Jedním z často poptávaných materiálů je fasádní polystyren Styrotrade styro EPS 70F. Tento typ polystyrenu je vhodný pro zateplování fasád a je k dispozici v různých tloušťkách. Pro dosažení optimálních izolačních vlastností je důležité zvolit správnou tloušťku desek.

Šedý polystyren Styrotrade Styrotherm Plus 70

Pro ty, kteří hledají ještě vyšší izolační schopnosti, je v nabídce šedý polystyren Styrotrade Styrotherm Plus 70. Šedý polystyren se vyznačuje lepšími tepelněizolačními vlastnostmi než standardní bílý polystyren, a to díky obsahu grafitu, který odráží tepelné záření.

Desky Austrotherm EPS 100F

Další variantou fasádního polystyrenu jsou desky Austrotherm EPS 100F, které jsou rovněž dostupné v široké škále tlouštěk, od 10 mm až po 200 mm. Tyto desky jsou určeny pro zateplení fasád a zajišťují efektivní tepelnou izolaci.

Produkt Tloušťka (mm) Plocha balení (m²)
Austrotherm EPS 100F 10 25
Austrotherm EPS 100F 20 12,5
Austrotherm EPS 100F 30 8
Austrotherm EPS 100F 40 6
Austrotherm EPS 100F 50 5
Austrotherm EPS 100F 60 4
Austrotherm EPS 100F 70 3,5
Austrotherm EPS 100F 80 3
Austrotherm EPS 100F 100 2,5
Austrotherm EPS 100F 120 2
Austrotherm EPS 100F 140 1,5
Austrotherm EPS 100F 150 1,5
Austrotherm EPS 100F 160 1,5
Austrotherm EPS 100F 180 1
Austrotherm EPS 100F 200 1

Další tepelné izolace a související materiály

Kromě fasádního polystyrenu se v oblasti Letohradu a okolí můžete setkat i s dalšími typy tepelných izolací a stavebními materiály. Příkladem je termoizolační fasádní ETICS deska TERMPIR ETX, která se skládá z tuhé polyisokyanurátové pěny a vyznačuje se vynikajícími izolačními vlastnostmi. Dále je k dispozici foukaná izolace, která využívá minerální vlnu, čedičovou vatu, celulózu nebo drcený polystyren.

Čtěte také: ROOFTEK: Montážní návod pro asfaltové pásy

V nabídce stavebnin naleznete také sádrokarton a sádrokartonové systémy, maltové směsi, omítky, cement, štuky, betony, zdivo Porfix, OSB desky, stavební chemii (lepidla, tmely, hydroizolace), fasádní zateplovací systémy a mnoho dalšího.

Kde nakoupit stavební materiály v Letohradě a okolí?

Pro nákup polystyrenu a dalších stavebních materiálů v Letohradě a blízkém okolí se můžete obrátit na následující firmy:

  • BAD Letohrad, s.r.o. (Nový dvůr 18, Letohrad): Prodávají stavební materiál v kompletním sortimentu, sádrokarton a sádrokartonový systém včetně izolace. Dodávají kompletní systém pro zateplování fasád včetně 150 odstínů barev a další stavební materiál.
  • Ota Stárek s.r.o. (České Libchavy 148): Specializují se na prodej polystyrenových stropních kazet včetně lišt, dekorací, sklovláknitých tapet, polyuretanových i dřevěných trámů. Nabízí maltové směsi, fasády, tepelné izolace, sádrokartony, půdní schody a nářadí.
  • Hrabáček - barvy, míchací centrum (Náměstí Gen. Knopa 613, Žamberk): Prodávají a míchají barvy a laky, lazury, omítky, fasády. Nabízejí fasádní zateplovací systémy, tepelné izolace, polystyren, sádrokarton, stavební chemii, lepidla, stavební fólie, malířské a zednické nářadí, maltové směsi, stavební materiály. Provozují míchací centrum, fasádní studio a e-shop.
  • Stavebniny Hrabáček (Zemědělská, Žamberk): Prodej stavebního materiálu, sádrokartonu, profilů, rigiduru, tepelných izolací, polystyrenu, maltových směsí, omítek, cementu, štuků, betonů, zdiva Porfix, OSB desek. Nabízí fasádní zateplovací systémy a rozvoz materiálu na stavby.
  • Hrabacek.com (Náměstí Gen. Knopa 613, Žamberk): On-line prodej barev a laků, lazur, omítek. Nabízejí fasádní zateplovací systémy, tepelné izolace, polystyren, sádrokarton, stavební chemii, lepidla, stavební fólie, malířské a zednické nářadí, maltové směsi, stavební materiály. Provozují míchací centrum a fasádní studio.
  • Foukaná Izolace Sova (Nádražní 500, Žamberk): Specializují se na aplikaci foukané tepelné izolace s využitím různých materiálů (minerální vlna, čedičová vata, celulóza, drcený polystyren).
  • SOVA stavební, s.r.o. (Nádražní 500, Žamberk): Prodej drceného / foukaného polystyrenu pro zlepšení tepelného komfortu nemovitostí. Nabízí více odběrných míst v rámci ČR a dopravu dle množství a destinace.
  • Chemieprostavbu.cz (Ekologická 275, Rychnov nad Kněžnou): Internetový prodej stavební chemie značek Sika, Botament, Schönox, MC Bauchemie, Dörken, Loba, Den Braven, illbruck, Vandex, Nullifire. Nabízejí polyuretanové tmely a lepidla, hydroizolace, epoxidové a cementové stěrky, expanzní zálivky, přísady do betonu, impregnace, penetrace, střešní fólie atd.
  • Izolace-zatepleni.eu (Zámrsk 56): Internetový prodej tepelných izolací a krbových kamen. V nabídce naleznete skelnou a minerální vatu Rotaflex, Knauf a Isover. Dále zajišťují krbová kamna Romotop a HAAS + SOHN. Nabídka technických izolací Armaflex, Armacell, Mirelon a izolačních skruží Izotub.
  • Stavebniny Čermná (Dolní Čermná 208): Prodej stavebních materiálů, nářadí a plastových oken. Nabídka střešních krytin, kanalizace, maleb, materiálů na bázi dřeva, sádrokartonových desek, střešních krytin, vnitřních dveří, zárubní a dalších. Dále prodej zednického nářadí Toptrade.

Čtěte také: stavebniny zaměřené na kámen a doplňky

Čtěte také: Průvodce nákupem stavebnin v Želechovicích

tags: #stavebniny #letohrad #polystyren #ceny #informace

Oblíbené příspěvky: