Vyberte stránku

Teplé a slunečné počasí láká k venkovnímu posezení. Pokud sháníte stylový, praktický a bytelný zahradní nábytek, který bude kvalitní a vydrží vám dlouhé roky, pak jsou betonové lavičky s různými typy prken ideální volbou. Betonový zahradní nábytek je vhodný jak na domácí zahrádku, tak na veřejná prostranství, do parků měst i obcí, a hodí se i na odpočívadla stezek pro pěší či cyklostezek.

Betonový základ: Pevnost a odolnost

Betonové lavičky a stoly, přestože jsou vyrobeny z betonu, jejich design je často dokonalou imitací dřeva, díky čemuž zapadnou i do prostředí v rustikálním stylu. Veškerý použitý materiál je odolný vůči nepříznivému počasí. Naše betonové parkové lavičky z dřevěných latí jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny požadavky na jednoduchost, funkčnost a snadnou montáž. Lavičky lze snadno sestavit a udržovat, což z nich činí ideální řešení pro různé typy venkovních prostor.

Betonové základy poskytují mimořádnou stabilitu a odolnost proti povětrnostním vlivům. Betonové lavičky jsou určené k vybavení odpočinkových zón v městských či obecních aglomeracích, jako jsou městské parky, autobusové zastávky, sportovní haly a jiná veřejná prostranství. Jsou vhodné do míst, kde je kladen důraz na odolnost proti vandalismu. Lavičky jsou vyráběny s opěradlem i bez opěradla, v provedení na povrch nebo k zabetonování do země.

Naše lavičky jsou ideální volbou pro veřejné parky, městské zóny, odpočinková místa či zahrady. S našimi betonovými lavičkami, které jsou stále častěji součástí městského mobiliáře, se můžete setkat nejen v parcích, ale i na dalších veřejných prostranstvích. Jsou vkusné a zároveň odolávají i hrubému zacházení, se kterým se často venkovní vybavení obcí setkává.

Naše designové lavice z betonu, ale i další betonový nábytek, jsou hojně využívány pro městské mobiliáře a parky, kde se skvěle doplňují s vysazenou zelení. Snesou déšť, slunce a samozřejmě i sníh spolu s nízkými teplotami. Dalo by se říci, že jsou prakticky nezničitelné. To znamená, že dlouho vydrží a nemusí se často měnit. To je jejich hlavní výhoda spolu s estetickým a vkusným provedením.

Čtěte také: Praktické betonové prkna

Naše designové parkové lavice, ale i všechen ostatní betonový nábytek, je vyráběn tak, aby se vyznačoval hlavně pevností a odolností použitého materiálu, což se při použití ve veřejných prostorách zdá být přímo nezbytné. Naše použité betonové směsi vynikají v kategorii AntiVandal. Dokonce používáme AntiGraffiti nátěry a také se proti ničení jistíme dvojitou výztuží.

Povrchová úprava betonu

Betonové nohy lavičky se vyrábí litím betonové směsi do formy s ocelovou armaturou. Po nalití se směs zvibruje a poté probíhá vymývání hladiny, kdy se odhalí kamínky (nejčastěji oblázky - pouze z jedné strany). Betonové odlitky laviček nabízíme ve dvou provedeních, a to s hladkým betonem nebo vymývaným.

Lavička i stůl má dvě boční nohy z vibrovaného betonu. Další variantou pro zvolení je délka nožek. Můžete mít klasickou délku pro volné umístění lavičky, nebo s prodlouženými nohami pro zabetonování. Betonové nohy s armaturou zaručují stabilitu.

Typy prken pro betonové lavičky

V naší nabídce naleznete několik různých variant stylových venkovních laviček, stolů i setů vyrobených z betonu.

Plastová prkna z recyklátu

Plastová prkna nabízíme u lavičky SEO v délkách od jednoho do dvou metrů. Kvalitní betonová lavička ze série antivandal s prkny z recyklovaného plastu je praktickým a odolným řešením. Na sedáku a opěradle jsou použita plastová prkna z recyklátu, která jsou materiálově nezajímavá pro sběratele kovů.

Čtěte také: Vlastnosti modřínového dřeva na plot

Lavička i stůl má dvě boční nohy z vibrovaného betonu a prkna plastová v hnědé barvě.

Dřevěná prkna

V případě, že vám nabídka s plastovými prkny nevyhovuje, můžete se podívat na naši širší nabídku betonových laviček se dřevěnými prkny. Betonové lavičky lze snadno sladit s dřevěnými prvky, které mohou prostoru dodat hřejivější a útulnější atmosféru.

Výběr dřeviny

Jako výrobce si vám můžeme dovolit nabídnout mnoho různých variant. Jednou z nich je použitá dřevina na lavičce. V základním provedení se jedná o smrk. Za menší příplatek nabízíme lavičku v provedení s kvalitním dubovým dřevem. Samozřejmostí jsou různé délky a výšky prken, které ve standardu děláme v délce 150 a 190 cm a výšce 35 mm nebo 45 mm. V případě požadavku můžeme vyrobit libovolnou délku.

Povrchová úprava dřevěných prken

Prkna lavičky jsou ošetřena vysoce kvalitní a ekologicky šetrnou lazurou od německého výrobce Remmers. Tato lazura je na vodní bázi a je ideální pro městský mobiliář z důvodu vysoké ochrany před povětrnostními vlivy a jednoduché renovace (neodlepuje se a nepraská). Při opětovném nátěru se původní vrstva lazury nemusí odstraňovat, stačí jemně přebrousit a nanést novou vrstvu lazury.

Tepelně zpracovaná finská borovice (ThermoWood)

Výdřeva lavičky ve finské borovici. Tepelně zpracované neboli modifikované finské dřevo ThermoWood je ideálně určeno pro použití v městském mobiliáři. Jedná se o nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelné zpracování dřeva ThermoWood funguje pouze za pomoci tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti.

Čtěte také: Jak na horizontální plotovky?

ThermoWood se vyrábí z finské borovice patentovaným způsobem ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 160 - 215 °C. Tepelná úprava mění fyzikální vlastnosti a vnitřní strukturu materiálu ThermoWood, který je schopen minimálně 30tileté životnosti bez nutnosti povrchové údržby, což je doloženo certifikátem KOMO nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE.

Odstíny prken

Možné odstíny lavičkových prken naleznete v náhledu fotografií u produktu.

Montáž a údržba betonových laviček s prkny

Lavičky jsou dodávány se všemi potřebnými montážními materiály a návody, což umožňuje rychlou a jednoduchou instalaci na místě. Vše zasíláme v rozloženém stavu z důvodu minimalizace rizika poškození zásilky během přepravy. Za příplatek je možné lavičku zaslat smontovanou. Veškeré díly mají otvory pro spojovací materiál, montáž je tak velice jednoduchá a nevyžaduje takřka žádnou odbornost.

Obsah balení

  • 2 × betonová noha
  • 5 × dřevěné prkno (nebo plastové prkno dle varianty)
  • 10 × šroub + podložky + matice

Technická specifikace betonové lavičky New

Oblíbená betonová lavička New vychází z modernizace lavičky Mamut, čímž vznikla velice krásná a pohodlná lavička. Na betonové bočnice lavičky poskytujeme záruku 5 LET!

Výhody této lavičky

  • Materiálově nezajímavé pro sběratele kovů
  • Vysoká hmotnost zabraňuje nežádoucí manipulaci
  • Možnost prodloužené nohy pro zabetonování
  • Betonové nohy s armaturou
  • Velice pohodlný posed - lavička vhodná i na zahradu
  • Prodloužená záruka betonových nožek na 5 let
  • Jen v ČR dodáno několik tisíc kusů

Parametry produktu

Parametr Hodnota
Délka prken 1 500 nebo 1 900 mm (dle výběru)
Šířka prken 120 mm
Tloušťka prken sedáku 35 mm nebo 45 mm (dle výběru)
Tloušťka prken opěradla 35 mm
Výška sedací plochy 450 mm
Výška opěradla 740 mm
Půdorys 1 500 × 670 mm nebo 1 900 × 670 mm (dle délky prken)
Materiál Vibrovaný beton
Možnost kotvení Ano, lavičku je možné zakoupit s prodlouženou nohou pro zabetonování
Hmotnost 80-90 Kg (v závislosti na délce, tloušťce prken a dřevině)
Nosnost 400 - 1 000 Kg

tags: #prkna #na #betonové #lavičky #informace

Oblíbené příspěvky: