Vyberte stránku

Potrubní izolační pouzdro, vyráběné v naší výrobně v Ostravě, je vyrobeno z kamenné vlny Orstech 65 od Isoveru. Potrubní pouzdro má tvar dutého podélně děleného válce se zámkem zamezujícím tepelným ztrátám přes podélnou drážku.

Popis výrobku: Izolační pouzdro Izotub

Izolační pouzdro Izotub je vyráběno vyřezáváním z bloků minerální plsti Isover Orstech 65. Poté je pouzdro polepeno hliníkovou fólií vyztuženou mřížkou pro zvýšení pevnosti a patřičným v podélné části pro usnadnění montáže a uzavření podélné spáry (označení - AL polep). U pouzdra Izotub s AL polepem je přesah hliníkové pásky opatřen samolepící těsnící páskou.

Vnitřní rozměr odpovídá normovým průměrům potrubí - 15 mm až 273 mm. Větší izolační pouzdra Izotub je možné objednat. Tloušťka izolace může být od 20 do 100 i více mm.

Pouzdra vyrábíme s povrchovou úpravou ve formě hliníkového polepu nebo bez povrchové úpravy. Na zakázku umíme vyrobit také kolena ze stejného materiálu.

Oblast použití

Izolační pouzdro Izotub s AL polepem se používá pro tepelné izolace potrubí, trubek a pro izolace jiných souvislých úseků s kruhovým průřezem.

Čtěte také: Průvodce PVC potrubím

Tepelná izolace potrubí se vytvoří prostým přiložením pouzdra Izotub s AL polepem na jeho vnější povrch. Zámek zaručuje provizorní samosvornost během montáže a vylučuje vytvoření tepelného mostu. Trvalé osazení se zajišťuje přitisknutím těsnící pásky na přesahu AL folie pouzdra, tím se dosáhne spolehlivého uzavření hliníkové folie po celém obvodu izolace. Příčné spáry se přelepí samolepící AL páskou.

Pro dokonalé uzavření pouzdra doporučejeme podélný i příčný spoj přelepit samolepící hliníkovou páskou.

Výhody

  • Velmi dobré tepelněizolační vlastnosti
  • Vynikající zpracovatelnost
  • Tepelná odolnost až 600 °C

Aplikace

Izolace kruhových potrubí v TZB i průmyslu. Tloušťka izolace musí být volena tak, aby teplota na straně AL fólie nepřesáhla 100 °C.

Technické parametry

Parametr Hodnota
Reakce na oheň A2L-s1, d0
Krátkodobá nasákavost (Wp) Ws << 1 kg·m-2
Nejvyšší provozní teplota sT(+) / na straně hliníkové fólie 600 °C / max. 100 °C

Skladování

Kartony, příp. pouzdra se dopravují a skladují výhradně v prostředcích a objektech krytých proti vlivům atmosférické vlhkosti.

Cena dopravného

Přesnou cenu dopravy uvedeme v naší nabídce na základě vyplněného poptávkového košíku, nezávazné poptávky nebo dotazu na live chatu v pravém dolním rohu.

Čtěte také: Jak vybrat Mirelon izolaci

Čtěte také: Služby potrubní izolace v Čáslavi

tags: #potrubni #izolacni #pouzdro #z #extrudovaneho #polystyrenu

Oblíbené příspěvky: