Vyberte stránku

BALAKRYL POLYUREX je speciální vodou ředitelný jednosložkový polyuretanový podlahový lak určený pro bezbarvé nátěry všech druhů dřevěných podlah, dřeva, korku a podobných materiálů v interiéru. Je vhodný na tvrdé i měkké dřevo, dřevotřískové, dřevovláknité a korkové materiály. Tento lak je ideální pro nové i renovační nátěry dřevěných, korkových a parketových podlah, schodů, dveří, nábytku a dřevěných obložení v interiéru.

Charakteristické vlastnosti a přednosti

Balakryl Polyurex vytváří extrémně tvrdý a pružný film s protiskluzovou úpravou, který vyniká vysokou odolností proti poškrábání, mastnotě a běžným domácím chemikáliím. Je rychleschnoucí, nezapáchá a zachovává přirozený odstín dřeva bez žloutnutí.

  • Extrémní tvrdost a vysoká mechanická odolnost proti poškrábání.
  • Protiskluzová úprava (splňuje normu pro protiskluznost za sucha i mokra), ideální do prostorů s vysokým zatížením jako chodby, kuchyně, školní prostory, sportoviště, sály apod.
  • Odolnost vůči alkoholu a běžným čistidlům v domácnosti.
  • Rychleschnoucí receptura umožňující pochůznost již po několika hodinách.
  • Chrání dřevo před slunečním zářením - obsahuje UV filtr.
  • Atest na dětské hračky (splňuje normu EN 71-3), je bezpečný pro nátěry dětských hraček.
  • Vodou ředitelný a ekologický.

Možnosti použití

BALAKRYL Polyurex lze použít jako vrchní ochranný lak ke zvýšení mechanické odolnosti a zlepšení údržby nátěrů provedených vodou ředitelnými barvami BALAKRYL UNI mat, UNI lesk či UNI satin.

Technické informace

Následující tabulka shrnuje klíčové technické parametry laku Balakryl Polyurex:

Vlastnost Hodnota
Teoretická vydatnost 10-12 m2/kg v jedné vrstvě (alternativně 7-10 m2/kg v 1 vrstvě)
Doporučený počet nátěrů 2-3 vrstvy
Suchý na dotek po 30 minutách (při 20 °C a rel. vlhkosti vzduchu 50 %)
Přetíratelný po 4 hodinách (při 20 °C a rel. vlhkosti vzduchu 50 %)
Konečný vzhled lesk, mat, polomat
Doba spotřeby 3 roky v původním uzavřeném obalu (vyvarujte se skladování v mrazu a při vysokých teplotách)
Teplota zpracování Nesní klesnout pod 10 °C
Druh nátěru Bezbarvá
Základní materiál Polyuretan-alkydová báze

Příprava podkladu

Všechny podklady musí být suché, hladké, čisté, zbavené vosku a mastnot. Praskliny a nerovnosti přetmelte vhodným tmelem na dřevo a následně vybruste do hladka.

Čtěte také: Transparentní nátěry na dřevo

  • Dřevo: Suché dřevo hladce vybruste brusným papírem č. 80-150. Tmavší (šedá) místa dřeva musí být před nátěrem odstraněna vybroušením. Vlhkost dřeva by měla být 8-12%. Podle požadavků na konečný vzhled lze dřevo před lakováním namořit lazurou Balakryl DIXOL.
  • Podlahy (parkety): Vybruste dřevo brusným papírem č. 60-120. Podklad nesmí být mastný, zbytky vosku na povrchu je třeba odstranit dokonalým odbroušením.
  • Staré nátěry: Dobře přilnavý nátěr očistěte, odmastěte a vybruste brusným papírem č. 100-150.

Aplikace

Obsah před a v průběhu aplikace důkladně rozmíchejte (nevmíchat vzduchové bubliny). Nepoužívejte mechanické promíchávání.

  1. Aplikujte štětcem nebo válečkem. Nářadí pro aplikaci: štětec s přírodních nebo umělých štětin popř. váleček.
  2. Jako první nátěr na neošetřené dřevo (základní) použijte lak, který nařeďte 10 % pitné vody (alternativně lze lak zředit asi 5 % vody).
  3. Neředěný lak aplikujte na suchý, hladký, čistý, vosku, mastnot a prachu zbavený podklad ve 2-3 vrstvách v intervalu 1-2 hodin (alternativně 4 hodin).
  4. Mezi nanášením jednotlivých vrstev je vhodné nátěr přebrousit jemným brusným papírem č. 150-240 (alternativně pouze jemným brusným papírem).
  5. Teplota podkladu a okolí nesmí klesnout pod 10 °C.
  6. Natřené povrchy je nutno chránit před vodou, párou, rozlitými kapalinami a mechanickým namáháním (např. oděrem nebo leštěním) po dobu alespoň 14 dnů od nanesení.
  7. Pomůcky po použití ihned omyjte vodou.

Bezpečnostní informace

Dle nařízení 1272/2008/ES směs není klasifikována jako nebezpečná. Nicméně obsahuje složky jako 1,2-benzoisothiazol-3(2H)-on a reakční směs: 5-chlor-2-methylisothiazol-3(2H)-on a 2-methylisothiazol-3(2H)-on (3:1), které mohou vyvolat alergickou reakci. Pozor! Při postřiku se mohou vytvářet nebezpečné respirabilní kapičky. Na vyžádání je k dispozici bezpečnostní list.

Pokyny pro bezpečné zacházení:

  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku.
  • Odstraňte obsah a obal v souladu se všemi místními, regionálními, národními a mezinárodními nařízeními.

Čtěte také: Nátěry betonových podlah do garáží

Čtěte také: Podlahové barvy Balakryl

tags: #balakryl #polyurex #podlahovy #lak #na #drevo

Oblíbené příspěvky: